Archiwum
Mało nas...
  • Wszystkich wizyt: 253462
  • Dzisiaj wizyt: 12
  • Wszystkich komentarzy: 19675
Ostatnie komenty

call of the Siouxs

Czas jakiś temu zarejestrowałem się w federalnym programie pod nazwą Career Builder. W związku z czym, okresowo przysyłają mi oni rozmaite propozycje pracy. Nie wiem, na czym budują skojarzenia mojej skromnej osoby z oferowanymi mi stanowiskami, w każdym razie otrzymałem m.in. zachętę do rozpoczęcia kariery jako ściągacz długów dla jednego z pomniejszych banków.

Ale to jeszcze nic, bo w zeszłym tygodniu zrobiło się nawet ciekawiej. Otóż, po przeanalizowaniu mojego dossier wraz z zamieszczonymi tam skillsami, informacjami o doświadczeniu zawodowym i tak dalej, zaproponowano mi pracę Meteorological Technician at Canadian Armed Forces. Zatkało mnie. A jeszcze bardziej mnie zatkało przy kolejnej ofercie wysłanej przez armię – Signals Officer.

Natomiast dziś z rana zapachniało Przygodą co się zowie. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie poczułem północnego wiatru we włosach. A oczyma wyobraźni nie ujrzałem bezkresnej prerii, gdzie rosną tylko kolczaste opuncje. Zaś uszyma wyobraźni nie usłyszałem odległego tętentu dzikich koni… Ale do rzeczy.

Najnowsza oferta pracy nazywa się General Councelor at the First Nations Health Authority, ale to wszystko pryszcz, gdyż najważniejsza w tym wszystkim jest lokalizacja…

Sioux Lookout. Ontario. Teren zamieszkały aktualnie przez trzydzieści jeden plemion, z lekką jak gdyby dominacją Nishnawbe Aski Nation ( 
http://www.nan.on.ca
 ). Oni przynajmniej dostarczają lokalnych regulacji i stanowią superwajzing dla całego projektu.

Bardzo mnie ta historia zaaferowała, nieprawdaż. Bezzwłocznie wypełniłem więc aplikację, załączyłem załączniki, po czym drżącą ręką wysłałem wszystkie żądane dokumenty do stosownego Wodza. Nie sądzę, by odpowiedzieli. Raczej jestem skłonny uważać, że to podpucha, mająca na celu zbieranie danych osobowych. Bo powiedzmy sobie szczerze. Co ja mam wspólnego z takimi indianerskimi akcjami? Tyle samo co z drogimi samochodami. Czyli nic. Ale spróbować nie zawadzi.

Dla podgrzania atmosfery oraz zobrazowania grozy sytuacji prezentuję jeden z projektów medyczno – oświatowych, prowadzonych na terytorium plemienia Pikangikum przez Sioux Lookout First Nations Health Authority. Czyli mojego być może nowego pracodawcę. Ha.

Robi wrażenie.

 

7 Odpowiedzi na call of the Siouxs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>